Çapraşık diş ve sağlıksız çene yapısına ortodonti tedavisi sayesinde elveda! 

Çapraşık dişler ve çene bozukluklarının teşhisi, önlenmesi ve tedavi edilmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalına ortodonti denir. Ortodontik şikayetleri olan kişiler asla tedaviyi ertelememelidir, çünkü ortodonti problemleri kişinin genel sağlığını etkileyebilecek güçtedir. Neden mi? Çünkü sindirimin ilk başladığı yer ağızdır. Eğer yiyecekleri doğru öğütmezsek yada öğütürken ortodontik şikayetler nedeniyle sorun yaşıyorsak eğer unutulmamalıdır ki bu durum devam ettiği sürece çiğneme sistemini bozarak bireylerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Ortodonti şikayeti olan bireyler diş hekimine başvurmayı ihmal etmeden erken dönemde durumun farkındalığını benimseyerek diş hekimine gitmelidir, ortodonti tedavisine çok geç olmadan başlamak oldukça önemlidir. Bursa ortodonti uzmanı Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör’ün bir tavsiyesi olarak; Özellikle ebeveynler, çocuklarının sağlığının gidişatından emin olmak adına düzenli olarak diş hekimlerine giderek gerekli kontrolleri yaptırmasını öneriyoruz, erken teşhis daha büyük problemlerin oluşmasını önleyeceği gibi aynı zamanda ergenlik veya yetişkinlik dönemlerinde de bireylerin yoğun hayat temposunu olumsuz etkilememesi adına oldukça önemli olduğunu vurgulamak isteriz.

Koru Diş Bursa ortodonti uzmanları, dişlerin çıkmaya başladığı yaş olan 6 yaşlarından itibaren ebeveynler çocuklarını daha sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak diş hekimlerine götürerek kontrollerini yaptırmasını önermekte.

Koru Diş Bursa – Diş Teli Ortodonti Tedavisi

Diş teli tedavisi olarak da bilinen ortodontik tedavi süresi, kişinin problemlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Muayene olmadan net bir tedavi süresi mümkün değildir ancak diş teli tedavisi kısa süren bir tedavi değildir, diş teli uygulandığında tedavinin başarı ile sonuçlanabilmesi için belirli bir süre diş üzerinde kalması gerekmektedir. Ortodonti tedaviniz devam ederken düzenli olarak kontrole gitmeyi, dişlerinizin temizlik bakımını geciktirmemeyi ve eğer hekiminiz tarafından ilaç verildiyse kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Sadece ortodonti tedavisinde değil, tüm sağlık şikayetlerinizin tedaviye en başarılı şekilde ulaşabilmesi için birtakım hususlara dikkat etmeli ve sağlık alanında asla erteleme yapmamalısınız.

Kliniğimize ciddi şikayetler ile gelen hastalarımız olduğu kadar, estetik açıdan da oldukça endişeli olan hastalarımız muayene ve tedavi için bizlere başvurmakta. Sizler de hem sağlığınız hem de estetik görünüş açısından kaygı duyduğunuzdan dolayı ortodonti tedavisine başvuruyor olabilirsiniz. Çapraşık diş yapısı yerine düz ve sağlıklı bir çene yapısı ile daha estetik bir gülüşe sahip olacağınızı unutmamalısınız. Küçük yaşlarda oldukça problem olmasa da iş hayatında veya yetişkinlik dönemlerinde bireyler estetik görünüşe oldukça önem verdiğinden dolayı ortodontik tedavi yöntemi ile hem ağız ve çene sağlığını hem de estetik görünüşünü ortodonti tedavi yöntemi ile çözüme kavuşturabilmeleri mümkün.

Ortodonti veya Diş Teli Tedavisi Çürüklere Sebep Olur Mu?

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ortodonti alanında Türkiye’nin büyükşehirleri olarak başta geldiğiden dolayı daha çok nüfusa sahip, durum böyle olduğundan dolayı bu illerimizde daha fazla muayene ve tedavi gerçekleştirmekte. Yapılan araştırmalara ve diş hekimi yorumlarına göre, diş teli uygulanan bir hasta eğer dişlerinin ve diş tellerinin temizlik bakımını ihmal ederse, zamanla normal dişlerde de diş bakımı yapılmadığından dolayı oluşan çürüklerin, diş teli uygulamasında da gerçekleşmesi mümkün. Ancak diş teli taktıran ve ortodontik tedavi gören hastaların diş bakımlarını ihmal etmeyeceğini düşündüğümüzden dolayı doğrudan diş tellerinin çürüklere sebep olacağını söylememiz yanlış olur, her birey ağız ve diş bakımına dikkat ettiği sürece dolaylı yoldan herhangi bir çürük gerçekleşmez.

Diş Teli Çıkartıldıktan Sonra Dişlerde İz Kalır Mı?

Koru Diş Bursa ortodonti uzmanı cevaplıyor; Diş tellerinizin dişlerinizde sağlam ve sabit bir şekilde kalabilmesi için ortodontik tedavi gerçekleştirilirken diş telleri ve dişleriniz arasında yapıştırıcı bir bağ bulunur, diş telleriniz çıkartıldıktan sonra dişlerdeki bu yapışkanlar diş hekimimiz tarafından temizlenmektedir ve diş üzerinde herhangi bir iz veya leke kalmamaktadır.

Diş Teli (Ortodonti) Tedavisi Sonrası

Diş teli uygulandıktan sonra birey ilk hafta konuşurken ağız içerisinde bir gariplik hissedebilir, bu durum diş tellerinden dolayı kaynaklanır. Daha sonrasında ise 2.haftada bu etki oldukça azalır, birey duruma alışır ve sanki ağzında diş teli yokmuş gibi yaşantısına sorunsuz bir şekilde devam eder.

Koru Diş Bursa diş teli ve ortodonti alanında Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör tarafından hizmet vermektedir. Bursa’nın en iyi ortodonti hekimleri arasında yer alan Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör alanında oldukça tecrübeli bir doktor olduğu gibi aynı zamanda da oldukça güler yüzlü ve samimi bir hekimdir.

Bursanın en iyi ortodonti hekimleri
Bursanın en iyi ortodonti hekimleri

Bursa da ortodonti en uygun fiyatları sunan diş kliniği olarak bilinmemizin yanı sıra her hastamızın bizlere tedavi sonucunu memnuniyet ile bildirmesinin gururunu yaşıyoruz!

Ortodonti fiyatları ve müşteri memnuniyeti alanında Koru Diş Bursa ailesi olarak hastalarımızdan aldığımız memnuniyet değerlendirmelerin gururunu, aynı zamanda da Bursa’nın en çok tavsiye edilen diş klinikleri arasında olmanın da sevincini yaşamaktayız,!