Bu Yiyecek ve İçecekler Dişi Sarartıyor!

Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin neredeyse tamamı dişlerimizin gün içerisinde kirlenmesine, uzun süre fırçalanmazsa ise sararmasına sebep olabiliyor!

Diş Renginin Sararmasına Neden Olan Besinler

Bu Yiyecek ve İçecekler Dişi Sarartıyor!

Bursa Ortodonti Tedavisi

Yüz güzelliğinin vazgeçilmez parçası olan dişlerde, estetik ve sağlıklı bir gülüş hemen hemen herkesin hayalidir. Günümüzde ortodonti şikayeti olan bireyler, ortodontistlerin kapısını çalarken oldukça tedirgin olabilmekte. Diş görünümünün, doğuştan gelen yapısının bozulacağına inanan pek çok hasta bu yanılgıyı kliniklerde sonlandırarak hayatlarına devam etmektedir. Ortodonti tekniği günümüzde çok yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Halk arasında çok fazla duyulmaması nedeni ile korkulan ve kaygı duyulan bir yöntem olarak bilinmektedir. Bilinenin aksine ortodonti tedavisi, dişlerde ve insan yüzünde bulunan bozuklukların tedavi edilmesi sürecini kapsayan bir bilim dalıdır. Kliniğimizde ağız ve diş sağlığının korunmasını hedeflenerek hizmet verilmektedir. Yüzde, çene bölgesinde ve dişlerde bulunan bozuklukların düzeltilerek estetik görüntüsüne ulaştırılması sağlanmaktadır.

Bursa Ortodonti Tedavisi
Bursa Ortodonti Tedavisi

Bursa’da Özel Diş Kliniğimizde Ortodonti Tedavisi

Özel Koru Diş Bursa ortodonti tedavisi, dişlerin çene bölgesine tam olarak yerleşemediği durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Ortodonti tedavisine başlarken ortodonti hekimleri, yani ortodontistler dikkatli bir teşhis ve tedavi planlaması yapmaktadır. Sefalometrik film cihazı ile diş ve çene bölgesinin filmi analiz edilerek dişlerin durumu hakkında bilgiye sahip olunmaktadır. Diş ve çene yapısı hakkında gerekli analizler yapılarak, işlem basamakları hakkında hastalar bilgilendirilmektedir. Dişlerin tam boyutları belirlenerek, çene bölgesinde yeterli alana sahip olup olmadığının analizi yapılmaktadır. Gülüş modellemesi ve tasarlaması doktorlarımız tarafından yapılarak tedavi planlanır.

İşine sevgi ile bağlı hekimlerimiz; başarı yolunda durmaksızın çalışan iş etiğine ve ahlakına sahip meslektaşlardan oluşmaktadır. Kliniğimizde, her hastanın şikayetini özenle dinleyen ve kapsamlı çözümler sunan doktor kadrosuna sahibiz. “Her hastamızı yeterli oranda memnun kıldık mı?” inancı kliniğimizin temel felsefesidir. Birlikte çalıştığımız tüm Bursa ortodonti hekimlerimiz , işini hakkı ile yerine getiren ve kendini sürekli yetiştiren dinamizme sahiptir.

Detaylı bilgi ve randevu için : 0224 243 0044 

Bursa Kanal Tedavisi (Endodonti)

Dişin merkezinde ipliksi bir doku bulunmaktadır. Bu dokuya pulpa denilir. Diş hekimliğinde kanal tedavisi denilen, tedavi yöntemi, pulpanın çıkarılması işlemidir. Diş özü ya da pulpa, çeşitli nedenlerle, hastalanır, kanal tedavisi bu durumda zorunlu hale gelmektedir. Pulpa çıkarılır ve kalan boşluklar temizlenir, doldurulur. Kanal tedavisinin avantajı hastalanan dişlerin çekilmeden tedavi edilebilmesidir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Diş özünün hastalanması ile beraber, diş ağrısı oluşur. Bu durumda hastanın yaşam konforu olumsuz etkilenir. Diş özü ya da diğer adıyla pulpa çıkarılarak, kanal tedavisi ile diş kurtarılır. Bu bakımdan, çürük dişlerin kurtarılmasına imkan veren kanal tedavisi önemli bir tedavi yöntemidir. Çatlak diş, derin çürük ve dişin maruz kaldığı darbeler, pulpa hasarına neden olmaktadır. Bu durumda, oluşan enfeksiyon yoğun bir ağrıya sebep olur. Bu noktada, yapılacak kanal tedavisi, hem dişi kurtarır, hem de hastanın ağrısını dindirir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Kanal tedavisi, genellikle tek seansta çözüme kavuşmayan bir tedavidir. Dişin kuronunda bir delik açılmasıyla işlem başlar. Hastalanmış olan pulpa çıkarılır. Pulpa boşluğu temizlenir, kök kanalları temizlenir, genişletilir ve kanal dolgusu için hazırlanır. Genellikle birden fazla seans devam eden kanal tedavisinde, ilk seans sonunda kuronda açılan deliğe geçici dolgu yapılarak, dişin korunması amaçlanır.

Sonraki seanslarda, geçici dolgu çıkarılarak, pulpa boşluğu ile kanal kalıcı bir biçimde doldurulur. Bunun ardından, son aşamada dişin doğal görünümünü sağlamak için, dişin üzeri kuron ile kaplanır.

Kanal Tedavisi (Endodonti) Koru Diş Bursa
Kanal Tedavisi (Endodonti) Koru Diş Bursa

Kanal Tedavisi Yapılan Diş Ne Kadar Kullanılabilir?

Kanal tedavisi ile tedavisi tamamlanan dişler, ömür boyu kullanılabilir. Ancak, kanal tedavisi yapılan dişler de ilerde tekrar çürüyebilir. Bu nedenle tedaviden sonra, diş bakımı ve temizliğine özen gösterilmedir. Bununla beraber, diş özü (pulpa) çıkarıldığından, diş kanal tedavisinden sonra, daha kırılgan hale gelir.

Kanal Tedavisinin Başarısı Nasıl Kontrol Edilir?

Hekimlerimizin sergilediği güven verici ve pozitif tutum, diş ağrısı şikayetiyle gelen hastaları rahatlamaktadır. Uzman hekimlerimiz, kanal tedavisinden önce ve sonra röntgen filmleri ile yapılan işlemin başarısını görebilmekte hastalarıyla paylaşmaktadır.

Bursa kanal tedavisi işlemleri için ve diğer diş hizmetlerimiz için bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş

Bursa Koru Diş Kliniği: Ortodonti, İmplant, Diş Cerrahi, Kanal Tedavisi, Dijital Panoramik, Çocuk Diş Hekimliği, Estetik Diş Hekimliği, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Estetik Kompozit Dolgu ve Protez Kron Köprü branşlarında hasta kabülüne başlamıştır.

Ağız ve diş sağlığının en önemli temeli iki yaşından itibaren çocuklarımıza uygun diş macunu ve firçası seçerek, alışkanlık kazandırmayla başlar.

Diş Beyazlatma İşlemi

Beyaz dişler insan görüntüsünün ve aynı zamanda diş sağlığının belirtisi olarak oldukça dikkat çekiyor. Herhangi bir ağrı olmadan ivedilikle gerçekleştirdiğimiz diş beyazlatma işlemi ile diş görüntüsünün eşsiz bir beyazlığa kavuşmasını sağlıyoruz ve öte yandan diş sağlığı açısından son derece farklılık yaratır. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile dişleriniz daha beyaz ve daha sağlıklı olacak.

Diş Sağlığı Kontrolleri

Diş tedavisi sürecinde sorunun erken fark edilmesi son derece önem arz ediyor. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile diş sağlığını dijital cihazlar kontrol ederek yaşanan sorunlar için en doğru ve hızlı çözümü yaratarak diş sağlığını en iyi hale getiriyoruz.

Ağrısız Tedavi Uyguluyoruz

Bursa diş hekimliği hizmetimizde tedavi sürecinde ağrısız yöntemler uygulamaya son derece özen gösteriyoruz. Diş üzerinde bulunan sorunları ustalık ile tespit ettikten sonra tedavi sürecinde de hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamayı amaçlayan Bursa diş hekimliğimiz diş üzerinde kanal tedavisi eksik kalan dişler için özel implant ve köprü diş uygulamaları, diş üzerinde zamanla oluşan ve diş sağlığını yıpratan diş taşlarına karşı oldukça ağrısız bir diş taşı temizleme hizmeti ve diş sağlığına dair tüm uygulamaları hijyenik ve uzmanlık ile çalışan Koru Bursa diş doktoru ekibimiz, tüm tedavileri kendi kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz.

İmpilant

Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır.

İmplant Nasıl Yapılır?

Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. İmplant uygulamaları için işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer. Merkezimizde her bir diş için 15 dakikalık çalışmalar yapılarak tedaviler tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavi Süreci

İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır.

İmplant Bakımı

İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl bakıyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi implantları için önemlidir.

 

İmplant Nedir? Bursa’da İmplant Yapan Klinikler?

Koru Diş Bursa İmplant Tedavisi Alanında Hizmet Vermektedir.

İmplant nedir? Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi de implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir.

Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır.

İmplant Nasıl Yapılır? İmplant Ağrı Yapar mı?

Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. Koru Diş Bursa İmplant uygulamasında işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık ortalama 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer, işlem esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Bursa İmplant
Bursa İmplant

İmplant Tedavi Süreci ve Sonrası

İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır.

İmplant Bakımı

İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Koru Diş Kliniği Bursa implant uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl özen gösteriyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi diş sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Bursa implant uygulamaları alanında en başarılı hekimler ile sağlıklı tedavi yöntemleri için randevuyu bizden alın, dişinizi şansa bırakmayın!

 

Bursa’nın En İyi Diş Klinikleri

Ağız ve diş sağlığı sektöründe 20. yılını dolduran firmamız bugün Bursa’nın en iyi diş klinikleri arasında!

Ağız ve diş sağlığı alanında çözüm odaklı bir kurum olmayı hedefleyen Koru Diş, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutan, hastaları misafir olarak gören ve hijyenden asla ödün vermeyen bir kurum olarak başladığı bu yolda vizyon değerlerini koruyarak Bursa’nın en iyi diş hekimleri ve klinikleri denildiğinde ilk akla gelen klinikler arasında yer aldığını bilmenizi isteriz.

Koru Diş Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

  • Ortodonti

Bursa’nın en iyi ortodontisti listesinde yer alan Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör ile kliniğimizde ortodonti tedavileri uygulanmaktadır.

  • İmplant

Eksik diş şikayeti ile kliniğimize gelen değerli misafirlerimizin, daha güvenli ve sağlıklı olan implant uygulaması ile eksik diş şikayetlerini çözüme kavuşturmaktayız.

  • Diş Cerrahi

Ağız, diş ve çene cerrahisi alanında Bursa’nın en iyi diş cerrahileri ile siz değerli hastalarımıza tedavi yöntemleri sunduğumuzu biliyor muydunuz? Bursa diş cerrahisi tedavisi için iletişime geçerek randevu talep edebilirsiniz.

  • Kanal Tedavisi

Diş çürümesi veya travma gibi sebeplerden dolayı diş sinirinin iyileşmeyecek kadar zarar görmesi sonucunda kanal tedavisi uygulanması gerekebilir. Kliniğimizde kanal tedavisi uygulanmaktadır ve herhangi bir diş şikayetinizde asla sağlığınızı ertelememeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

  • Çocuk Diş Hekimliği

Koru Diş Bursa pedodonti bölümü ( Çocuk Dişleri ) 0-14 yaş aralığındaki çocukların diş şikayetleri, kontrolleri ve tedavileri hizmetini içermektedir ve kliniğimizde Bursa’nın en iyi çocuk diş hekimlikleri listesinde yer alan hekimlerimiz ile değerli çocuklarımızın diş tedavilerini gerçekleştirmekteyiz.

  • Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliğinin birden fazla branşı bir araya gelerek estetik diş tedavilerini uygulamaktadır. Koru Diş Kliniği Bursa estetik diş hekimliği alanında beyazlatma ve diğer estetik uygulamalar kliniğimiz tarafından yapılmaktadır.

  • Periodontoloji

Diş eti ve dişleri destekleyen doku iltihap şikayetlerinin tedavilerini kapsayan periodontoloji bölümü, diş kayıplarının önüne geçilmesi için erken teşhis konulması ve tedaviye bir an önce başlanması gerekir. Diş eti ve dişleri destekleyen doku iltihabı şikayetleri için “Dişinizi Şansa Bırakmayın” diyoruz ve bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabileceğinizi de belirtmek isteriz.

  • Protez Kron Köprü

Metal destekli kuron ve köprü protezleri, ağız içindeki görülen kısımları restore etme amacıyla uygulanır. Çeşitli metaryeller ile yapılan protezler ağırlıklı olarak dolgu yapılamayacak kadar kayıp yaşandığında başvurulur. Köprü protezleri kaybedilen dişin yerini alır, fonksiyonları gerçekleştirir, estetik görünüşde kayıpları giderir ve fonasyon gibi faktörlerin devamlılığını sağlar.

Bursa’nın en iyi diş klinikleri listesinde yer alan Koru Diş Kliniği randevu için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş Teli Çeşitleri

Diş telinin sadece ağız veya diş şikayetlerinden dolayı takılmamakta olduğunu biliyor muydunuz? Diş teli neden takılır, kaç çeşit diş teli vardır? Diş teli kimlere neden takılır? Sorularını cevaplıyoruz. İşte diş teli hakkında bilmeniz gerekenler.

Ortodonti tedavisi adı altında yapılan diş teli uygulamaları, çapraşık dişleri düzeltmek ve bireyin daha sağlıklı bir çene yapısına sahip olması ile birlikte şikayetlerinin giderilmesi hedeflenerek uygulanmaktadır. Peki sadece diş yapısı çapraşık olan kişilere mi diş teli takılır? Hayır dişi çıkmayan, kırık dişi olan veya dişleri ayrık olan bireylerin de diş teli tedavisi ile şikayetlerinin giderilmesi mümkün. Ayrıca damak darlığı ve çene yapısı bozukluğu şikayetleri olan bireylere de hekimleri doğrultusunda diş teli tedavisi uygulanabilir.

Diş Teli Çeşitleri? Kaç Çeşiti Vardır?

Tedavi tiplerine göre uygulanabilen dört çeşit diş teli bulunmaktadır. Kişinin şikayetlerine en uygun olanının uygulanabilmesi için tabii ki de hekim tarafından muayene edilerek karar verilmesi gerekir.

Metal braketler olarak adlandırılan diş teli çeşiti günümüzde en sık kullanılan uygulamalar arasında yer almakta. Oldukça dayanıklı olan metal braket diş teli, diş teli takılacak hastanın ağız yapısına göre dişlerin iç veya dış tarafına uygulanır. Diş teli uygulaması sonrasında kişi ilk zamanlar durumu garipseyebilir, alıştıktan sonra genelde herhangi bir olumsuzluk ve garipseme gerçekleşmez diyebiliriz.

Metal Braket Diş Teli Uygulaması
Metal Braket Diş Teli Uygulaması

Porselen şeffaf braketler metal diş tellerine nazaran daha kibar ve ince bir görüntü sunduğundan dolayı daha şık ve estetik bir duruş sergiler, aynı zamanda da yine en çok tercih edilen diş teli çeşiti olduğunu da söylememiz doğru olur. Hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre hekim, damak ve çeneyi kapsayacak bir plak takabilir, takılma sebebi ise dişler düzelirken çene yapısındaki bozulmaları önlemek içindir.

 

Porselen şeffaf braketler
Porselen şeffaf braketler

(Görünmez diş teli) Lingual diş teli braketleri, diş yapısı içe doğru olan yetişkinlerin tercih ettiği diş teli çeşitidir. Alt ve üst dişleri birbirine orantılamak amacı ile damakktan çeneye doğru bir plak takılarak alt ve üst dişlerin birbirine orantılanması sağlacağınıda belirtmek isteriz.

Görünmez Lingual Diş Teli
Görünmez Lingual Diş Teli

Ve son olarak Koru Diş Bursa telsiz ortodonti uygulamasından bahsedeceğiz. Halk içinde şeffaf diş teli ya da Invisalign olarak da bilinen telsiz ortodonti tedavisi uygulanan kişiler şeffaf diş telini basit bir şekilde çıkartarak temizleyebilir, daha sonrasında takabilir. Kullanım süresi diğerlerine göre daha uzundur ancak şunu da belirtmeliyiz ki sadece diş yapısı daha az bozuk olan kişilerin dişlerine uygulanabilir.

Şeffaf - Telsiz Diş Teli Ortodonti
Şeffaf – Telsiz Diş Teli Ortodonti

Bursa ortodonti ve diş teli uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için bizlerle iletişime geçiniz.

Diş Kayıplarının Nedeni

Diş Kayıplarının Nedeni Nedir? Dişler Neden Düşer?

Sindirimin ilk başladığı organımız olan dişler hem estetik görünüş hem de sağlığımız için oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Diş kayıplarının nedeni olarak başta şunu söylemeliyiz ki: bir dişinizi kaybetmenizin en önemli sebebi diş kaybıdır. Yani şöyle açıklayabiliriz; bir dişinizi kaybettiğinizde diğer dişlerinizi de kaybetme olasılığınız yüksektir. Peki neden?

Dişlerinizden biri veya birkaçı eksildiğinde, ağızda kalan dişlerin kemik incelmesi nedeniyle destek kaybı yaşayacaktır ve bu da diğer dişlere daha fazla zorlanma durumu yaratacaktır. Dişe yüklenme nedeni ile mevcut dişlerinizin yerleri değişebilir, yeni diş kayıpları yaşanabilir veya diş rahatsızlıkları meydana gelebilir. Bu yüzden halk arasında ağrıyan dişlerin tedavisi mümkün ise kesinlikle tedavi ettirilmesi, çekilmemesi gerektiğini duyabilmek mümkün. Eksilen dişler, diğer dişlerinizi kaybetmenize yol açabileceğinden dolayı dişlerinize gerekli önemi göstererek 6 ay da 1 kez hekiminize giderek gerekli bakım ve kontrolleri yaptırmanız oldukça önemli.

Diğer Diş Kayıplarının Nedeni

Dişlerinizi kaybetmeniz için birden fazla neden olabilir, bunları başlıca sıralayacak olursak; diş çürükleri, travmalar veya diş eti hastalıkları şikayeti bulunan bireylerin dişlerini kaybetme olasılığı yüksektir. Diş kayıbına neden olan sebepler beraberinde diğer gelişmeleri de getirir ve bu durum pek de olumlu değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş kaybedildiğinde dişin bulunduğu alandaki kemik hızla incelir ve küçülmeye başlar. Hatta çene kemiği o kadar incelir ki, aynı bölgeye yeni bir diş takviyesi yapabilmek bile imkansız hale gelebilir. Bu durum da diğer dişlerinize olumsuz olarak yansır, diğer dişlerinizi de kaybetme potansiyeli doğabilir.

Bu durumda diş sağlığınızı koruyabilmeniz ve doğabilecek diş şikayetlerini engellemek adına ağız hijyeninize oldukça özen göstermeli ve hekiminizi yıl içerisinde belirli aralıklarla sık sık ziyaret etmelisiniz.

Diş Eksikliği - Diş Düşmesi
Diş Eksikliği – Diş Düşmesi

Diş Eksikliğinin Zararları

Diş eksikliğinin zararları hangi dişin eksik olduğu, kişinin genel sağlık durumu ve yaşı gibi durumlarda farklılık gösterebilmektedir. Çocukken dökülen, daha sonra yenisi çıkan dişler tabii ki de zararlı değildir, doğanın kanunu gereği bu olası bir durumdur ancak 25 yaşında ki genç bir bireyin dişlerinden birkaç tanesini kaybetmesi kötü bir durumdur. Diş kayıpları çiğneme işlevinden, konuşma işlevine kadar birçok durumda bireyleri olumsuz olarak etkileyeceği gibi tedavi edilmez ise diş eti rahatsızlıklarına ve çarpıklaşmasına da yol açabilir. Bu durumda da dişlerinizi  ve tedavilerinizi ertelemeniz yarın bir gün yeni diş yaptırmak istediğinizde karşınıza yeni problemler çıkartabilir.

Diş eksikliğinin en büyük zararı nedir? Diye sorarsanız eğer şöyle açıklayabiliriz; Diş eksikliğinin en büyük etkisi çeneyedir.
Özellikle birkaç diş birden kaybedilmiş ise bireylerin ağız içerisinde büyük bir boşluk olacaktır. Bu sebeple de yaşanan şikayetlerin, rahatsızlıkların şiddeti de artabilecektir.
Diş kayıplarının zararları arasında da ciddi sorunlara yol açabilecek çene eklemi sorunları tedavisi oldukça uğraş verici olduğu gibi hatta geri dönüşü çok zor olan tedaviler gerektirebilir. Kısaca diş eksikliği, çene yapısını bozar.

Eksik Dişlerin Yerine Yenileri Yapılabilir Mi?

Gelişen tıp, birçok şeyi mümkün kılmaya devam ettiği gibi alternatif tedaviler ile de bireylerin şikayetlerini gidermek için her geçen gün gelişmekte. Eksik dişlerin yerine yenileri yapılır mı? Evet yapılabilir. Hatta tüm dişlerinizi kaybetmiş olsanız bile yerine yep yeni dişleri Bursa Koru Diş Kliniği  tarafından yaptırabilmeniz mümkün. Koru Diş Bursa implant bölümümüzde alanında uzman hekimlerimiz eksik dişler için hasta kabülüne devam etmektedir, implant fiyatları ve daha detaylı bilgi için bizlere 0532 497 11 17 numaradan iletişim sağlayabilirsiniz.

Bursa İmplant Tedavisi
Bursa İmplant Tedavisi

Diş kayıplarının sebep olduğu kemik incelmesi sorunu, kliniğimizde tedavi edilebilmektedir.
Diş kayıpları her ne kadar fazla olursa olsun yerine yeni bir diş yaptırabilmek mümkün ancak dişlerin tek kullanımlık olduğunu unutmamalıyız, dişlerimizi ne kadar koruyabilir ve hijyenine özen gösterirsek daha uzun süre bizlerle olacağını unutmamalıyız. 🙂

Eksik diş tedavisi için aşağıdaki bilgiler aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilir, randevu talep edebilirsiniz.

8 İlginç Bilgi ile Ağız ve Diş Sağlığınızı Koruyun!

Ağız ve diş sağlığı alanında faydalı ve tedavi amaçlı tüketebileceğiniz 8 önemli besin!

Dış görünüşün ve sağlığın sembolü olan dişlerimizi beslemek için ne kadar doğru davranışlar sergiliyoruz? Ne kadar doğru besinler tüketiyoruz? Unutulmamalıdır ki dişler tek kullanımlıktır, her zaman dikkat edilmesi ve gerekli bakımın gerçekleştirilmesi gereklidir. Ağız ve diş sağlığını korumak için tüketilebilecek besinleri sizler için listeledik!

Diş eti iltihaplarına pratik çözüm; Nar suyu.

Diş üzerinde taş oluşumlarını engellemeye yarayan nar suyu, hem de diş eti iltihaplanmalarında kolayca ulaşabileceğiniz ilk seçenektir. İltihaplanmalara karşı etkili olan nar suyu, yapılana araştırmalar doğrultusunda bakteri plağının azalttığı gözlemlenmiştir.

Nar Suyunun Dişe Faydaları
Nar Suyunun Dişe Faydaları

Ağız yaraları tedavisine evde pratik çözüm: Ada çayı.

Antiseptik özelliği taşıyan ada çayı, kür olarak uygulandığında ağız içerisindeki yaraların tedavisi için oldukça etkilidir. Aynı zamanda ağız kokusu şikayeti olan kişiler de ada çayı kürü tercih edebilirler.

Ada Çayının Dişe Faydaları
Ada Çayının Dişe Faydaları

Diş eti kanamalarına ne iyi gelir? Tabii ki Greyfurt!

Bol C vitaminine sahip olan Greyfurt, birçoğumuzun severek tükettiği içecekler arasında ancak herhangi bir diş eti kanaması şikayetinde Greyfurt’u tercih edebilirsiniz. Greyfurt hem diş eti kanamalarında faydalı olduğu gibi aynı zamanda vücudunuzu hastalıklara karşı koruyarak sağlığınıza müthiş bir destek olmakta.

Greyfurtun dişe faydaları
Greyfurtun dişe faydaları

Diş ve diş etlerinizin sağlığını Karadut ile koruyun!

Alternatif tıpta sıkça kullanılan karadut, diş ve diş etlerinin sağlığı için oldukça faydalıdır diyebiliriz. Aynı zamanda karadut yapraklarını ezerek gargara yapabilirsiniz, bu da ağız içi yaraların iyileşmesinde etkili çözümler arasındadır.

Karadutun dişe faydaları
Karadutun dişe faydaları

Diş plak oluşumunu evde engellemenin bir diğer yolu, Isırgan otu!

Dişlerdeki plak oluşumu için önceliğiniz tabii ki her zaman hekime danışmak olmalıdır, çünkü ufak tefek şikayetlerin arkasında kimi zaman gelecekte büyük şikayetlerin doğurabileceği ihtimaldir. Isırgan otu ile yapılan araştırmalara göre dişlerde oluşan plakları önleyebilmek mümkün.

Isırgan otunun dişe faydaları
Isırgan otunun dişe faydaları

Evde pratik çözümler ile ağız kokusu nasıl giderilir? Tabii ki Kişniş mucizesiyle!

Ağız kokusu birçok bireyin şikayetçi olduğu konular arasında. Özellikle sabahları bu durumla daha sık karşılaşılır, çözüm olarak evde ağız kokusu nasıl giderilir sorusuna sizlere kişniş mucizesi ile yanıt vereceğiz. Kişniş tohumları ağız kokusunu gidermek için etkilidir, aynı zamanda kaynatarak soğuttuktan sonra gargara yaparsanız bu da etkili olacaktır.

 

Diş macununa alternatif olabilecek meyve: Elma!

Diş macununuz bitmiş olabilir, güne dişinizi fırçalamadan başlamış olabilirsiniz, ortam veya vaktiniz olmayabilir. Ancak elma tüketerek nefesinizi tazeleyip, dişlerinizi diş fırçası kadar olmasa da tazeleyebileceğini unutmamalısınız.

Elmanın diş macunu etkisi
Elmanın diş macunu etkisi

Dişler nasıl güçlendirilir? Tabii ki severek tükettiğimiz kuru yemişler çeşitleriyle!

Türk toplumunda çok sevilen ve rahatlıkla bularak tüketebileceğiniz kuru yemişler, dişlerinizi güçlendirmek için oldukça etkilidir. Dişleri bakterilere karşı koruyarak doğal yağları ile dişleri besleyen ve güçlendiren kuru yemişler özellikle diş minesinin güçlenmesini destekler.

Kuru yemişlerin dişe faydası
Kuru yemişlerin dişe faydası

 

Bursa Ortodonti

Ortodonti tedavisi, çapraşık diş yapısını estetik ve sağlıklı diş şekline getirir!

Doğuştan veya sonradan yaşanan problemler doğrultusunda bireylerin dişlerinde çapraşıklık meydana gelebilmesi ve görülebilmesi olası bir ihtimaldir. Ancak bu durum bireylerin sosyal hayatını etkilediği kadar, yemek yemeden konuşmaya kadar birçok şikayeti de beraberinde getirebilecek bir unsurdur. Hiçbirimiz sağlığımızın bizi rahatsız ederek yaşamasını kabüllenmek istemeyiz tabii ki de, bu yüzden tıp da ortodonti adı verilen tedavi yöntemi dişlerdeki çapraşıkların giderilmesi ve çene yapısındaki bozuklukları düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Günümüzde diş estetikliği alanı bile bireyler tarafından oldukça büyük bir popülerliğe sahipken, çapraşık diş yapısına sahip bireyler de gülerken veya konuşurken hizalı ve rahatsız etmeyen dişlere sahip olmak isteyebilmektedirler. Bu yüzden hem ortodonti alanında hem de estetik diş hekimliği alanında uzman doktorlarımız, son teknoloji aletlerimiz ve hijyenik kliniğimizde ağız ve diş sağlığına dair birçok alanda tedavi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör hocamız siz değerli hastalarına ortodonti tedavisi hakkında hizmet vermektedir.

Ortodonti Tedavisi İçin Diş Çekilmesi Gerekir Mi?

Bu soruya evet veya hayır olarak iki cevap verilebilir. Gerekli görüldüğü takdirde ortodonti tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için diş çekilmesi gerekebilir. Sebebi ise kişinin çene yapısı tüm dişler için yeterli genişliğe sahip olmayabilir, bu yüzden dişlerin düzelebilmesi için çenede yeterli alan sağlamak amacıyla diş çekilebilmektedir. Tabii ki kliniğimize muayene için geldiğinizde tedavi başlamadan önce bunun kararı Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör tarafından sizlere aktarılacaktır.

Diş Tellerinin Ağızda Yarattığı Etki ve His

Diş telleri takıldığında ilk bir hafta içerisinde tabii ki de ağız içerisinde bir fazlalık olduğunu hissedip, düşünebilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur, iyimser olarak 1 hafta kadar hassasiyet problemi çekilebilir ancak daha sonrasında kişinin dişleri üzerinde bir tel olduğunu bile unutacağını söylesek yanlış olmaz. 🙂 Şunu da unutmamalısınız ki ortodonti tedavisinden kaynaklanan şikayetler çok kısa sürede düzelir veya kolayca gidirilebilir.

Bursa’da Ortodonti Yapan Diş Klinikleri

Bursa ortodonti uzmanı denildiğinde akla ilk olarak kliniğimizde hasta kabülüne devam eden Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör’ün gelmesi bizi gururlandıran en büyük detaylar arasında. Koru Diş Kliniği olarak ortodonti tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ortodonti veya Diş Teli Tedavisi Çürüklere Sebep Olur Mu?

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere doğru bir şekilde dişlerinizin temizliğine dikkat ederseniz eğer herhangi bir problem olmayacaktır. Ancak normalde de diş teli olmasa bile aksatılan ağız ve diş bakımı nasıl çürükleri meydana getiriyorsa, diş teli uygulamasından sonra da temizliğe dikkat etmemek diş çürüğüne sebep olabilmektedir.

Bursa Ortodonti
Bursa Ortodonti

Diş Teli Konuşmayı Etkiler Mi?

Ortodonti tedavisi uygulandığında yani diş telleri yerleştirildiğinde hiçbir şekilde konuşmanızı etkilemez. Sadece yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk hafta biraz diş tellerinizin hissiyatını garipseyebilirsiniz bu yüzden ilk 5-6 gün içerisinde konuşmanızı garipseyebilmeniz mümkün.

Diş Teli Çıkartıldıktan Sonra  Dişlerde İz Kalır Mı?

Diş telleri hastanın ağzından çıkartıldıktan sonra diş tellerinin yapışkanları dişlerde duracaktır ancak diş tellerinizi çıkarttıktan hemen sonra diş üzerindeki yapışkanlar özel maddeler ile dişlerinizden temizlenir. Bu işlem sonrasında dişinizin üzerinde hiçbir iz kalmaz ve bu durum can acıtan, zorlu bir işlem değildir.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında tecrübeli ve başarılı olan Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör tarafından diğer sorularınızın cevaplanması ve randevu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu doldurun, biz sizi arayalım.

” Bursa Koru Diş Kliniği – Dişinizi Şansa Bırakmayın “