Bursa Diş Hekimi

diş-çürümesi

DİŞ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ

Diş Hekimliği Fakültesi eğitimi kaç yıl?” sorusudur. Diş Hekimliği Fakültesi eğitimi  5 senedir. Farklı üniversitelere bağlı fakültelerde, zorunlu hazırlık sınıfı eğitimi olabilir ve bu süre 6 yıla çıkabilir. Bursa Diş hekimi; hastanın dişi, diş eti ve ağzın ilgili kısımları ile ilgili sorunlarını teşhis ve tedavi eder. Diş ve diş etlerinin bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde tavsiyelerde bulunur.

Bursa Korudiş Hekimleri

Korudiş Mudanya yolu, Korupark karşısı merkez kliniğimiz, Nilüfer Ataevler Korudiş kliniğimizde, alanında uzman hekimlerimiz, ağız ve diş sağlığı branşlarında hizmet vermektedir. Son dönem korona pandemi sürecinde, kliniklerimizde, Sağlık bakanlığı hijyen kuralları uygulanmaktadır. Diş ve Ağız sağlığı problemleri olan hastalarımıza, en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.

 • Çürük ve estetik dolgular
 • Kanal tedavileri
 • Diş eti hastalıkları
 • Pedodonti(çocuk diş tedavisi)
 • Çapraşık dişlerin düzeltilmesi ( ortodonti)
 • Diş beyazlatma
 • Gömülü diş cerrahisi
 • Köprü tedavisi
 • Hareketli protezler
 • İmplant
 • İmplant üstü protezler

Diş Hekiminin Nitelikleri Nelerdir?

 • Sınırlı bir alanda aletler ile çalışabilecek el becerisine sahip olmak.
 • Hastalar ve diğer meslek profesyonelleri ile iyi bir iletişim kurabilmek.
 • Detay odaklı çalışarak ağız içi değişim ve problemleri saptayabilmek.
 • Hasta bakımı için doğru kayıtların tutulması da dahil olmak üzere güçlü organizasyon becerisi gösterebilmek.
 • Uzun süre ayakta durmayı gerektiren diş operasyonlarını gerçekleştirecek fiziki yeterliliğe sahip olmak.
 • Özel dikkat gerektiren hastalarla uzun süre çalışabilecek sabrı gösterebilmek.
 • Hastaların semptomlarını değerlendirip, uygun tedaviyi seçebilecek problem çözme kabiliyetine sahip olmak.
 • Kaynak:  https://www.kariyer.net/pozisyonlar/dis+hekimi/nedir
bursa-diş-hekimi

Diş Çürükleri

diş-çürümesi

Bursa diş kliniği  olarak, sizlere diş çürümesi hakkında bilgilendirme yapmamız gerekirse, diş çürüklerinin oluşmasında üç temel etmen bulunmaktadır: Duyarlı bir diş yüzeyi, mikroorganizmalar için elverişli yiyecek artıkları, bunların parçalanmasına ve asit oluşumuna yol açacak mikroorganizmaların varlığı. Besinler içinde diş çürümesine en çok neden olanlar karbonhidratlar, yani kabaca, şekerli gıdalardır.

Kişiler ağız bakımında dişlerini düzenli olarak fırçalanır özen gösterilirse, mikroplar onlara zarar veremezler. Diş çürümesi, dişte oyuklar yaparak dişin yapısını bozan ve kendi kendine iyileşmeyen bir hastalıktır.

Dişler iyi temizlenmeyecek olursa, üzerinde besin artıkları ve mikroplar birikir. Ağız içerisindeki bakteriler yiyecek artıklarındaki şekerli maddeleri kullanarak onu saydam, yapışkan bir madde haline getirir ve dişler üzerine yapışmasını sağlar. Bu birikintilere plak denir. Bu plaklar bakterilerin diş üzerinde tutunmalarını da kolaylaştırırlar. Besinlerin tatlandırılması için kullanılan şekerli maddelerin içinde bulunan asit, dişlere zarar verebilir, ancak bakterilerin kendileri de asit oluşturabilmektedir. Asit diş minesinin erimesine neden olur. Böylece oluşan erime bölgelerinden giren mikroplar kolayca alttaki yumuşak dokuya ulaşabilirler.

Asitler dişin koruyucu tabakası olan diş minesi üzerinde küçük delikçikler oluşturur. Bu delikler giderek genişler ve küçük oyuklar haline gelir. Diş minesinin erimesinden sonra çürük hızla ilerler, alttaki tabakada geniş ve derin bir oyuk meydana getirir. Diş çürüğü diş özüne doğru ilerledikçe dişler ağrımaya başlar. Çürük daha da ilerlerse diş özü bölgesinde ve çene kemiği içerisinde cerahat oluşmaya ve birikmeye başlar. Buna diş apsesi denir. Eğer diş hekimi tarafından daha başlangıcında tedavi edilmeyecek olursa çürük diş için daha zor, karmaşık ve pahalı tedaviler gerekebilir. Diş plağı, diş etlerinin önemli hastalık nedenlerinden biridir. Yemeklerden sonra dişlerin fırçalanması ve diş ipi kullanarak yemek artıklarının çıkarılması dişlerin çürümesini, diş eti hastalıklarının oluşumunu ve ilerlemesini önler.

Dişlerin ağrımaması sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Diş ağrısının olması için diş çürüğünün çok ilerlemiş olması gerekir. Diş çürüklerinin tedavi edilebilir dönemde belirlenmesi için ağrı oluşmasını beklemeden senede en az iki kez diş hekimine giderek dişlerin muayene ettirilmesi gerekir. Diş hekimleri gerektiğinde dişlerin filmini çekerek gözle görünmeyen diş oyuklarını da belirleyebilirler.

Kimlerde Daha Çok Çürük Olur?

Şekerli ve unlu yiyeceklerle bakterilerin buluşması sonucunda çürükler oluştuğuna göre herkes için bir tehlike var demektir. Ancak beslenmelerinde karbonhidratlı ve şekerli yiyeceklerin oranı çok yüksek olanlar bir de sularında florür oranı çok düşükse çok daha fazla çürük tehlikesi altındadırlar. Bakteri plağı tarafından oluşturulan asite karşı tükürük doğal bir savunma mekanizması oluştursa da tek başına çürüğü önleyemez. Tükürük akışını ve miktarını azaltan hastalıklar ya da ilaçlar da çürük oluşumunu hızlandırmaktadırlar.

diş-çürümesi

Bu Yiyecek ve İçecekler Dişi Sarartıyor!

Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin neredeyse tamamı dişlerimizin gün içerisinde kirlenmesine, uzun süre fırçalanmazsa ise sararmasına sebep olabiliyor!

Diş Renginin Sararmasına Neden Olan Besinler

Bu Yiyecek ve İçecekler Dişi Sarartıyor!

Bursa Ortodonti Tedavisi

Yüz güzelliğinin vazgeçilmez parçası olan dişlerde, estetik ve sağlıklı bir gülüş hemen hemen herkesin hayalidir. Günümüzde ortodonti şikayeti olan bireyler, ortodontistlerin kapısını çalarken oldukça tedirgin olabilmekte. Diş görünümünün, doğuştan gelen yapısının bozulacağına inanan pek çok hasta bu yanılgıyı kliniklerde sonlandırarak hayatlarına devam etmektedir. Ortodonti tekniği günümüzde çok yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Halk arasında çok fazla duyulmaması nedeni ile korkulan ve kaygı duyulan bir yöntem olarak bilinmektedir. Bilinenin aksine ortodonti tedavisi, dişlerde ve insan yüzünde bulunan bozuklukların tedavi edilmesi sürecini kapsayan bir bilim dalıdır. Kliniğimizde ağız ve diş sağlığının korunmasını hedeflenerek hizmet verilmektedir. Yüzde, çene bölgesinde ve dişlerde bulunan bozuklukların düzeltilerek estetik görüntüsüne ulaştırılması sağlanmaktadır.

Bursa’da Özel Diş Kliniğimizde Ortodonti Tedavisi

Korudiş Bursa ortodonti tedavisi, dişlerin çene bölgesine tam olarak yerleşemediği durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Ortodonti tedavisine başlarken ortodonti hekimleri, yani ortodontistler dikkatli bir teşhis ve tedavi planlaması yapmaktadır. Sefalometrik film cihazı ile diş ve çene bölgesinin filmi analiz edilerek dişlerin durumu hakkında bilgiye sahip olunmaktadır. Diş ve çene yapısı hakkında gerekli analizler yapılarak, işlem basamakları hakkında hastalar bilgilendirilmektedir. Dişlerin tam boyutları belirlenerek, çene bölgesinde yeterli alana sahip olup olmadığının analizi yapılmaktadır. Gülüş modellemesi ve tasarlaması doktorlarımız tarafından yapılarak tedavi planlanır.

İşine sevgi ile bağlı hekimlerimiz; başarı yolunda durmaksızın çalışan iş etiğine ve ahlakına sahip meslektaşlardan oluşmaktadır. Kliniğimizde, her hastanın şikayetini özenle dinleyen ve kapsamlı çözümler sunan doktor kadrosuna sahibiz. “Her hastamızı yeterli oranda memnun kıldık mı?” inancı kliniğimizin temel felsefesidir. Birlikte çalıştığımız tüm Bursa ortodonti hekimlerimiz , işini hakkı ile yerine getiren ve kendini sürekli yetiştiren dinamizme sahiptir.

Detaylı bilgi ve randevu için : 0224 243 0044 

Bursa Kanal Tedavisi (Endodonti)

Dişin merkezinde ipliksi bir doku bulunmaktadır. Bu dokuya pulpa denilir. Diş hekimliğinde kanal tedavisi denilen, tedavi yöntemi, pulpanın çıkarılması işlemidir. Diş özü ya da pulpa, çeşitli nedenlerle, hastalanır, kanal tedavisi bu durumda zorunlu hale gelmektedir. Pulpa çıkarılır ve kalan boşluklar temizlenir, doldurulur. Kanal tedavisinin avantajı hastalanan dişlerin çekilmeden tedavi edilebilmesidir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Diş özünün hastalanması ile beraber, diş ağrısı oluşur. Bu durumda hastanın yaşam konforu olumsuz etkilenir. Diş özü ya da diğer adıyla pulpa çıkarılarak, kanal tedavisi ile diş kurtarılır. Bu bakımdan, çürük dişlerin kurtarılmasına imkan veren kanal tedavisi önemli bir tedavi yöntemidir. Çatlak diş, derin çürük ve dişin maruz kaldığı darbeler, pulpa hasarına neden olmaktadır. Bu durumda, oluşan enfeksiyon yoğun bir ağrıya sebep olur. Bu noktada, yapılacak kanal tedavisi, hem dişi kurtarır, hem de hastanın ağrısını dindirir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Kanal tedavisi, genellikle tek seansta çözüme kavuşmayan bir tedavidir. Dişin kuronunda bir delik açılmasıyla işlem başlar. Hastalanmış olan pulpa çıkarılır. Pulpa boşluğu temizlenir, kök kanalları temizlenir, genişletilir ve kanal dolgusu için hazırlanır. Genellikle birden fazla seans devam eden kanal tedavisinde, ilk seans sonunda kuronda açılan deliğe geçici dolgu yapılarak, dişin korunması amaçlanır.

Sonraki seanslarda, geçici dolgu çıkarılarak, pulpa boşluğu ile kanal kalıcı bir biçimde doldurulur. Bunun ardından, son aşamada dişin doğal görünümünü sağlamak için, dişin üzeri kuron ile kaplanır.

Kanal Tedavisi (Endodonti) Koru Diş Bursa
Kanal Tedavisi (Endodonti) Koru Diş Bursa

Kanal Tedavisi Yapılan Diş Ne Kadar Kullanılabilir?

Kanal tedavisi ile tedavisi tamamlanan dişler, ömür boyu kullanılabilir. Ancak, kanal tedavisi yapılan dişler de ilerde tekrar çürüyebilir. Bu nedenle tedaviden sonra, diş bakımı ve temizliğine özen gösterilmedir. Bununla beraber, diş özü (pulpa) çıkarıldığından, diş kanal tedavisinden sonra, daha kırılgan hale gelir.

Kanal Tedavisinin Başarısı Nasıl Kontrol Edilir?

Hekimlerimizin sergilediği güven verici ve pozitif tutum, diş ağrısı şikayetiyle gelen hastaları rahatlamaktadır. Uzman hekimlerimiz, kanal tedavisinden önce ve sonra röntgen filmleri ile yapılan işlemin başarısını görebilmekte hastalarıyla paylaşmaktadır.

Bursa kanal tedavisi işlemleri için ve diğer diş hizmetlerimiz için bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş

Bursa Koru Diş Kliniği: Ortodonti, İmplant, Diş Cerrahi, Kanal Tedavisi, Dijital Panoramik, Çocuk Diş Hekimliği, Estetik Diş Hekimliği, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Estetik Kompozit Dolgu ve Protez Kron Köprü branşlarında hasta kabülüne başlamıştır.

Ağız ve diş sağlığının en önemli temeli iki yaşından itibaren çocuklarımıza uygun diş macunu ve firçası seçerek, alışkanlık kazandırmayla başlar. Diş Beyazlatma İşlemi Beyaz dişler insan görüntüsünün ve aynı zamanda diş sağlığının belirtisi olarak oldukça dikkat çekiyor. Herhangi bir ağrı olmadan ivedilikle gerçekleştirdiğimiz diş beyazlatma işlemi ile diş görüntüsünün eşsiz bir beyazlığa kavuşmasını sağlıyoruz ve öte yandan diş sağlığı açısından son derece farklılık yaratır. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile dişleriniz daha beyaz ve daha sağlıklı olacak. Diş Sağlığı Kontrolleri Diş tedavisi sürecinde sorunun erken fark edilmesi son derece önem arz ediyor. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile diş sağlığını dijital cihazlar kontrol ederek yaşanan sorunlar için en doğru ve hızlı çözümü yaratarak diş sağlığını en iyi hale getiriyoruz. Ağrısız Tedavi Uyguluyoruz Bursa diş hekimliği hizmetimizde tedavi sürecinde ağrısız yöntemler uygulamaya son derece özen gösteriyoruz. Diş üzerinde bulunan sorunları ustalık ile tespit ettikten sonra tedavi sürecinde de hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamayı amaçlayan Bursa diş hekimliğimiz diş üzerinde kanal tedavisi eksik kalan dişler için özel implant ve köprü diş uygulamaları, diş üzerinde zamanla oluşan ve diş sağlığını yıpratan diş taşlarına karşı oldukça ağrısız bir diş taşı temizleme hizmeti ve diş sağlığına dair tüm uygulamaları hijyenik ve uzmanlık ile çalışan Koru Bursa diş doktoru ekibimiz, tüm tedavileri kendi kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz. İmpilant Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır. İmplant Nasıl Yapılır? Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. İmplant uygulamaları için işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer. Merkezimizde her bir diş için 15 dakikalık çalışmalar yapılarak tedaviler tamamlanmaktadır. İmplant Tedavi Süreci İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır. İmplant Bakımı İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl bakıyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi implantları için önemlidir.  

Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş

Bursa Koru Diş Kliniği: Ortodonti, İmplant, Diş Cerrahi, Kanal Tedavisi, Dijital Panoramik, Çocuk Diş Hekimliği, Estetik Diş Hekimliği, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Estetik Kompozit Dolgu ve Protez Kron Köprü branşlarında hasta kabülüne başlamıştır.

Ağız ve diş sağlığının en önemli temeli iki yaşından itibaren çocuklarımıza uygun diş macunu ve firçası seçerek, alışkanlık kazandırmayla başlar. Diş Beyazlatma İşlemi Beyaz dişler insan görüntüsünün ve aynı zamanda diş sağlığının belirtisi olarak oldukça dikkat çekiyor. Herhangi bir ağrı olmadan ivedilikle gerçekleştirdiğimiz diş beyazlatma işlemi ile diş görüntüsünün eşsiz bir beyazlığa kavuşmasını sağlıyoruz ve öte yandan diş sağlığı açısından son derece farklılık yaratır. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile dişleriniz daha beyaz ve daha sağlıklı olacak. Diş Sağlığı Kontrolleri Diş tedavisi sürecinde sorunun erken fark edilmesi son derece önem arz ediyor. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile diş sağlığını dijital cihazlar kontrol ederek yaşanan sorunlar için en doğru ve hızlı çözümü yaratarak diş sağlığını en iyi hale getiriyoruz. Ağrısız Tedavi Uyguluyoruz Bursa diş hekimliği hizmetimizde tedavi sürecinde ağrısız yöntemler uygulamaya son derece özen gösteriyoruz. Diş üzerinde bulunan sorunları ustalık ile tespit ettikten sonra tedavi sürecinde de hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamayı amaçlayan Bursa diş hekimliğimiz diş üzerinde kanal tedavisi eksik kalan dişler için özel implant ve köprü diş uygulamaları, diş üzerinde zamanla oluşan ve diş sağlığını yıpratan diş taşlarına karşı oldukça ağrısız bir diş taşı temizleme hizmeti ve diş sağlığına dair tüm uygulamaları hijyenik ve uzmanlık ile çalışan Koru Bursa diş doktoru ekibimiz, tüm tedavileri kendi kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz. İmpilant Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır. İmplant Nasıl Yapılır? Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. İmplant uygulamaları için işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer. Merkezimizde her bir diş için 15 dakikalık çalışmalar yapılarak tedaviler tamamlanmaktadır. İmplant Tedavi Süreci İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır. İmplant Bakımı İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl bakıyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi implantları için önemlidir.  

İmplant Nedir? Bursa’da İmplant Yapan Klinikler?

Koru Diş Bursa İmplant Tedavisi Alanında Hizmet Vermektedir.

İmplant nedir? Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi de implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir.

Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır.

İmplant Nasıl Yapılır? İmplant Ağrı Yapar mı?

Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. Koru Diş Bursa İmplant uygulamasında işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık ortalama 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer, işlem esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Bursa İmplant
Bursa İmplant

İmplant Tedavi Süreci ve Sonrası

İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır.

İmplant Bakımı

İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Koru Diş Kliniği Bursa implant uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl özen gösteriyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi diş sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Bursa implant uygulamaları alanında en başarılı hekimler ile sağlıklı tedavi yöntemleri için randevuyu bizden alın, dişinizi şansa bırakmayın!

 

Bursa’nın En İyi Diş Klinikleri

Ağız ve diş sağlığı sektöründe 20. yılını dolduran firmamız bugün Bursa’nın en iyi diş klinikleri arasında!

Ağız ve diş sağlığı alanında çözüm odaklı bir kurum olmayı hedefleyen Koru Diş, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutan, hastaları misafir olarak gören ve hijyenden asla ödün vermeyen bir kurum olarak başladığı bu yolda vizyon değerlerini koruyarak Bursa’nın en iyi diş hekimleri ve klinikleri denildiğinde ilk akla gelen klinikler arasında yer aldığını bilmenizi isteriz.

Koru Diş Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri

 • Ortodonti

Bursa’nın en iyi ortodontisti listesinde yer alan Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör ile kliniğimizde ortodonti tedavileri uygulanmaktadır.

 • İmplant

Eksik diş şikayeti ile kliniğimize gelen değerli misafirlerimizin, daha güvenli ve sağlıklı olan implant uygulaması ile eksik diş şikayetlerini çözüme kavuşturmaktayız.

 • Diş Cerrahi

Ağız, diş ve çene cerrahisi alanında Bursa’nın en iyi diş cerrahileri ile siz değerli hastalarımıza tedavi yöntemleri sunduğumuzu biliyor muydunuz? Bursa diş cerrahisi tedavisi için iletişime geçerek randevu talep edebilirsiniz.

 • Kanal Tedavisi

Diş çürümesi veya travma gibi sebeplerden dolayı diş sinirinin iyileşmeyecek kadar zarar görmesi sonucunda kanal tedavisi uygulanması gerekebilir. Kliniğimizde kanal tedavisi uygulanmaktadır ve herhangi bir diş şikayetinizde asla sağlığınızı ertelememeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

 • Çocuk Diş Hekimliği

Koru Diş Bursa pedodonti bölümü ( Çocuk Dişleri ) 0-14 yaş aralığındaki çocukların diş şikayetleri, kontrolleri ve tedavileri hizmetini içermektedir ve kliniğimizde Bursa’nın en iyi çocuk diş hekimlikleri listesinde yer alan hekimlerimiz ile değerli çocuklarımızın diş tedavilerini gerçekleştirmekteyiz.

 • Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliğinin birden fazla branşı bir araya gelerek estetik diş tedavilerini uygulamaktadır. Koru Diş Kliniği Bursa estetik diş hekimliği alanında beyazlatma ve diğer estetik uygulamalar kliniğimiz tarafından yapılmaktadır.

 • Periodontoloji

Diş eti ve dişleri destekleyen doku iltihap şikayetlerinin tedavilerini kapsayan periodontoloji bölümü, diş kayıplarının önüne geçilmesi için erken teşhis konulması ve tedaviye bir an önce başlanması gerekir. Diş eti ve dişleri destekleyen doku iltihabı şikayetleri için “Dişinizi Şansa Bırakmayın” diyoruz ve bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu alabileceğinizi de belirtmek isteriz.

 • Protez Kron Köprü

Metal destekli kuron ve köprü protezleri, ağız içindeki görülen kısımları restore etme amacıyla uygulanır. Çeşitli metaryeller ile yapılan protezler ağırlıklı olarak dolgu yapılamayacak kadar kayıp yaşandığında başvurulur. Köprü protezleri kaybedilen dişin yerini alır, fonksiyonları gerçekleştirir, estetik görünüşde kayıpları giderir ve fonasyon gibi faktörlerin devamlılığını sağlar.

Bursa’nın en iyi diş klinikleri listesinde yer alan Koru Diş Kliniği randevu için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş Teli Çeşitleri

Diş telinin sadece ağız veya diş şikayetlerinden dolayı takılmamakta olduğunu biliyor muydunuz? Diş teli neden takılır, kaç çeşit diş teli vardır? Diş teli kimlere neden takılır? Sorularını cevaplıyoruz. İşte diş teli hakkında bilmeniz gerekenler.

Ortodonti tedavisi adı altında yapılan diş teli uygulamaları, çapraşık dişleri düzeltmek ve bireyin daha sağlıklı bir çene yapısına sahip olması ile birlikte şikayetlerinin giderilmesi hedeflenerek uygulanmaktadır. Peki sadece diş yapısı çapraşık olan kişilere mi diş teli takılır? Hayır dişi çıkmayan, kırık dişi olan veya dişleri ayrık olan bireylerin de diş teli tedavisi ile şikayetlerinin giderilmesi mümkün. Ayrıca damak darlığı ve çene yapısı bozukluğu şikayetleri olan bireylere de hekimleri doğrultusunda diş teli tedavisi uygulanabilir.

Diş Teli Çeşitleri? Kaç Çeşiti Vardır?

Tedavi tiplerine göre uygulanabilen dört çeşit diş teli bulunmaktadır. Kişinin şikayetlerine en uygun olanının uygulanabilmesi için tabii ki de hekim tarafından muayene edilerek karar verilmesi gerekir.

Metal braketler olarak adlandırılan diş teli çeşiti günümüzde en sık kullanılan uygulamalar arasında yer almakta. Oldukça dayanıklı olan metal braket diş teli, diş teli takılacak hastanın ağız yapısına göre dişlerin iç veya dış tarafına uygulanır. Diş teli uygulaması sonrasında kişi ilk zamanlar durumu garipseyebilir, alıştıktan sonra genelde herhangi bir olumsuzluk ve garipseme gerçekleşmez diyebiliriz.

Metal Braket Diş Teli Uygulaması
Metal Braket Diş Teli Uygulaması

Porselen şeffaf braketler metal diş tellerine nazaran daha kibar ve ince bir görüntü sunduğundan dolayı daha şık ve estetik bir duruş sergiler, aynı zamanda da yine en çok tercih edilen diş teli çeşiti olduğunu da söylememiz doğru olur. Hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre hekim, damak ve çeneyi kapsayacak bir plak takabilir, takılma sebebi ise dişler düzelirken çene yapısındaki bozulmaları önlemek içindir.

 

Porselen şeffaf braketler
Porselen şeffaf braketler

(Görünmez diş teli) Lingual diş teli braketleri, diş yapısı içe doğru olan yetişkinlerin tercih ettiği diş teli çeşitidir. Alt ve üst dişleri birbirine orantılamak amacı ile damakktan çeneye doğru bir plak takılarak alt ve üst dişlerin birbirine orantılanması sağlacağınıda belirtmek isteriz.

Görünmez Lingual Diş Teli
Görünmez Lingual Diş Teli

Ve son olarak Koru Diş Bursa telsiz ortodonti uygulamasından bahsedeceğiz. Halk içinde şeffaf diş teli ya da Invisalign olarak da bilinen telsiz ortodonti tedavisi uygulanan kişiler şeffaf diş telini basit bir şekilde çıkartarak temizleyebilir, daha sonrasında takabilir. Kullanım süresi diğerlerine göre daha uzundur ancak şunu da belirtmeliyiz ki sadece diş yapısı daha az bozuk olan kişilerin dişlerine uygulanabilir.

Şeffaf - Telsiz Diş Teli Ortodonti
Şeffaf – Telsiz Diş Teli Ortodonti

Bursa ortodonti ve diş teli uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için bizlerle iletişime geçiniz.