Skip to content

İmplant

Diğer benzeri diş uygulamalarına göre daha güvenli olan implant kısaca yapay bir diş köküdür. Eksik dişlere sahip kişilerin hayatlarına daha güvenli ve sağlıklı olan yapay diş uygulaması implantı tercih ettiğiniz görebilirsiniz. Çene içine yerleştirilen ve çoğunlukla vida şeklinde uygulanan implant yüksek doku uyumu sebebi ile başarı elde edilebilme oranı oldukça yüksektir. Hiç dişi olmayan veya tek diş eksikliği şikayeti bulunan tüm hastalar implant uygulamasını hekimlerimiz ile görüşerek uygulatabilir.

bursa-implant-KORU-DİŞ
bursa-implant-fiyatlari

Hangi Kişilere İmplant Uygulanmaz

Neredeyse her sağlık alanında belirli faktörler ve etkenler sebebi ile bazı kişiler şikayetlerini risksiz olarak çözüme kavuşturamamaktadır. Bu yüzden implant yaptırmadan önce kişilerin kimlere implant uygulanmaz makalemizi incelemelerini öneriyoruz.
– Baş ve boyun bölgelerinden daha önceden radyoterapi tedavisi görmüş kişilere implant uygulanmaz.
– Kemik gelişimi veya büyümesi artık tamamlamamış olan kişilere de implant uygulanmamaktadır.
– Her sağlık alanında karşımıza çıkan sigara kullanım etkeni implant uygulamasında da geçerlidir, sigara kullanımı ağızdaki yara iyileşimini geciktirip baskıladığından dolayı maalesef ki çok fazla sigara tüketen kişilere de implant uygulaması önerilmemektedir.
– Diyabet, yüksek tansiyon, hemofili, otoimmun gibi sistemik hastalıklara sahip kişilerinde uygun şartlar oluşturmadan implant yapılmaması gerekmektedir.

Hangi Kişilere İmplant Uygulanabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan kişilere implant uygulanabilir ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi kemik gelişimini tamamlamamış genç bireylerin implant yaptırmalarını önermemekteyiz. Çene ve sağlıklı diş etleri implantı destekleyebilecek seviyede ise ayrıca kişilerde ağız ve diş sağlığı bakımını doğru bir şekilde gerçekleştiriyorsa implant uygulamasının daha başarılı olabileceğini de belirtmek isteriz. Koru Diş Kliniği Bursa implant alanında uzman hekimleri ile hasta kabülüne başlamıştır.

implant-nedir
implant-

implant tedavisi ağrılı ve acılı mıdır? Korkulacak veya sakıncalı yönleri var mıdır?

Diş ağrısı birçok kişinin hayatını olumsuz etkilediğinden ve korkunç geldiğinden dolayı bazı kişiler diş şikayetlerini ertelemeyi tercih edebilmektedirler ancak herhangi bir korkulacak durum söz konusu değildir. Tecrübeli ve uzman diş hekimlerimiz implant tedavisinde sizlere en doğru hassasiyeti göstermektedirler.

contracted institutions

SİZİ ARAYALIM

× WhatsApp İletişim