Skip to content

Çocuk Diş Hekimliği

Bursa Çocuk Diş Hekimi

Diş kliniklerimizin “Pedodonti” (Çocuk dişleri) bölümü, doğumdan ergenlik çağına kadar süregelen ve yaşamın büyüme ve gelişim bakımından çok önemli bir kesitinde yer alan 0-14 yaş arası bebek, çocuk ve gençlerin ağız ve diş sağlığını koruyup takip eden bölümdür.

Pedodonti bölümünde Pedodontistler (Çocuk Diş Hekimleri), çocukları fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımda bulunarak tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerini ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Son yıllarda çürük sıklığı konusunda yapılan araştırmalara göre; çocuklarda çürük sıklığının, hem süt dişlenme (2-6 yaş arası) döneminde hem de karışık dişlenme (7-12 yaş arası) döneminde %90’lara ulaştığı görülmektedir. Bu nedenle, çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığını ve önemlisi genel sağlığını da koruyabilmek için çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Koru diş / İlhan Şirin

Diş Hekimi İlhan Şirin

bursa-cocuk-dis-hekimligi

Bursa Çocuk Diş Hekimi

Bursa çocuk diş hekimi alanında uzman doktorlarımız, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda bu koruyucu uygulamaları yaparak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli ölçüde etkileyen diş çürüklerinde korumuş olurlar.
Çocuklarda çürük oluşumunun önüne geçmek için ne yapılmalıdır?
– Hem genel sağlık, hem de ağız ve diş sağlığı için beslenme alışkanlığına kesinlikle dikkat edilmelidir. – Ağız ve diş sağlığının en önemli temeli iki yaşından itibaren çocuğunuza uygun diş macunu ve fırça seçerek alışkanlık kazandırmalısınız. – Çürük gelişiminden korunabilmek için Bursa çocuk diş hekimi tarafından fissur örtücü veya fluorid jel uygulanmasını da tavsiye ediyoruz.

Bursa Çocuk Diş Hekimi

Çocuklarınızı Tedaviye Getirirken Motivasyonunu Yükseltin!
Koru Diş Kliniği Bursa çocuk diş hekimleri, tedavi olacak çocukları kliniğe ebeveynlerinin getirmesini önermektedir. – Randevulara aksi belirtilmediği sürece çocuklarınızı tok getiriniz. Çocuğunuzun korkusunu ve heyecanını yenebilmesi için ona en sevdiği yemeği yedirebilirsiniz. – Tedavi esnasında çocuğunuza yoruldun mu? acıyor mu? gibi motivasyon düşürecek soruları sormaktan kaçınabilirsiniz.

bursa-cocuk-ortodonti-tedavisi-1

contracted institutions

Leave Your Phone Number, We'll Call You

× WhatsApp İletişim