İmplant Nedir? Bursa’da İmplant Yapan Klinikler?

Bursa'nın en iyi diş klinikleri ve hekimleri
Bursa’nın En İyi Diş Klinikleri
6 Kasım 2018
Bursa İmplant
Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş
18 Aralık 2018

İmplant Nedir? Bursa’da İmplant Yapan Klinikler?

İmplant Nedir?

Koru Diş Bursa İmplant Tedavisi Alanında Hizmet Vermektedir.

İmplant nedir? Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi de implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir.

Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır.

İmplant Nasıl Yapılır? İmplant Ağrı Yapar mı?

Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. Koru Diş Bursa İmplant uygulamasında işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık ortalama 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer, işlem esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Bursa İmplant

Bursa İmplant

İmplant Tedavi Süreci ve Sonrası

İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır.

İmplant Bakımı

İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Koru Diş Kliniği Bursa implant uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl özen gösteriyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi diş sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Bursa implant uygulamaları alanında en başarılı hekimler ile sağlıklı tedavi yöntemleri için randevuyu bizden alın, dişinizi şansa bırakmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir