Dişinizi Şansa Bırakmayın!

Hamilelik Döneminde Anne ve Bebek Diş Sağlığı
28 Haziran 2018
Bursa ortodonti tedavisi uzman ortodontist
Ortodontik Problemlerin Nedenleri ve Tedavi Şekli
17 Temmuz 2018
Bursa ne iyi diş doktoru tavsiyesi ve önerisi

Bursa ne iyi diş doktoru tavsiyesi ve önerisi

Bursa’nın En İyi Diş Kliniği Koru Diş ile Dişinizi Şansa Bırakmayın!

Dişler sindirimin ilk olarak başladığı yapıdır. Besinleri öğütmeye ve konuşmaya yardımcı olurlar. Herhangi bir nedenden dolayı çürüyen dişler ağrı yaparak kişilerin sağlığını ve sosyal yaşantısını olumsuz derecede etkileyecek kadar güçlüdür. Bu yazımızda da sizlere kanal tedavisi, diş kaplamaları ve diğer diş uygulamaları hakkında kısa bilgi vereceğiz. Öncelikle sık olarak kulak misafiri olduğumuz diş dolgusu konusundan bahsedelim;

Diş dolgusu kişilerin dişlerine diğer tedavi yöntemlerine oranla daha sık yaptırdığı bir uygulamadır. Koru Diş Kliniği Bursa diş dolgusu uygulamasında çürüyen kısmı iyice temizler ve yerine dolgu maddesi eklenerek diş şekli sağlamayı hedefler. Birçok madde dolgu olarak kullanılmakta olsa bile artık günümüzde amalgam dolgu değil kompozit dolgular tercih edilir. Yapılacak dolgu çeşidini tabii ki de doktorunuz belirleyecektir.

Kanal Tedavisi Nedir?

İlerleyen ve tedavi edilmeyen çürükler diş boyunca ilerleyerek diş kökünde enfeksiyona ve harabiyete neden olur. Bu bölge kendi kendini tamir edemediği için kendiliğinden iyileşme olmaz. Diş çürükleri iyice temizlendikten sonra diş köküne ulaşılır. Hasar gören diş dokusu çıkarılır. İyice temizlenen diş kökü kanalları uygun dolgu maddesi ile doldurulur. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde hasta ağrı sızı hissetmez. Anestezi etkisi geçince az bir ağrı ve hassasiyet olması normal kabul edilir. Artık günümüzde diş çekimi en son aşama olarak görülmektedir. Lazer ile diş köküne inilerek kanal tedavisi yapılmakta ve iyi sonuçlar alınmaktadır. Lazer uygulamaları diş köküne inerek tam bir sterilizasyon sağlamaktadır.

Bursa diş tedavisi

Bursa diş tedavisi

Diş Kaplamaları

Herhangi bir nedenden dolayı çürüyen ve kaybedilen dişlere kaplama yapılmaktadır. Bu uygulamada dişin etrafında bulunan dişler kesilerek küçültülür. Diş ölçüsü alınarak yapılan kaplama ağza yerleştirilir. Koru Diş Bursa implant uygulamalarına göre daha ekonomik olduğu için sıklıkla tercih edilir. Dişin kesilerek küçültülmesi nedeniyle kaplama olması şarttır. Kaplama çıkarılacak olursa diş kullanılmaz hale gelir.

Diş İmplant Uygulaması Neden Yapılır?

Son zamanlarda sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Kaybedilen dişin yerine etrafındaki dişlere zarar vermeden, kesmeden diş kaybı yaşanan bölgeye uygulanan bir işlemdir. Çivi şeklinde olan implantlar çene kemiğine monte edilerek yapay gök sağlanmış olur. Üstüne ise diş kaplaması yapılarak yapay diş elde edilmiş olur. Bu uygulamanın yapılabilmesi için çene kemiğinin uygun ve elverişli olması gerekir. İmplant konusunda uzman bir diş hekimi tarafından çene cerrahisi ile beraber uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir