Diş Hekimi Korkusu Olanlara 7 Önemli Tavsiye

Diş Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Diş Bakımı Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar
12 Eylül 2018
Ortodontist Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör
Bursa Ortodonti
24 Eylül 2018
Diş hekimi korkusu ve fobisi olanlara tavsiyeler

Diş hekimi korkusu ve fobisi olanlara tavsiyeler

Diş hekimi fobisi nasıl yenilir? Hangi teknikler ve düşünceler uygulanmalıdır? Cevaplıyoruz!

Neredeyse her ailede, bir bireyin diş hekimi fobisi – korkusu bulunabilmekte. Diş hekiminden korkan bireylerin birçoğu da bakım ve tedavilerini hep ertelediği için yıllarca ağız ve diş sağlığı alanında sürekli yakındığını ve şikayetçi olduğunu görebilmek oldukça mümkün. Hatta halk arasında dişçi fobisi olan kişilere en çok şu cümlenin kurulduğunu duyabilirsiniz. ” Yoksa hala diş doktoruna gitmedin mi sen?” 🙂

 

 

Bizlerde diş hekimi korkusu olanlara tavsiyeler adlı başlığımızda sizlere önemli ve korkunuzu yeneceğini düşündüğümüz ipuçlarında bulunacağız.

  • Daha önce yanlış bir tercih sonucu diş hekimlerine karşı tepkili olabilirsiniz, bunu aklınızdan çıkarın ve Koru Diş Kliniği hekimleri gibi samimi ve ilgili bir diş hekimi ile tedavi alacağınızı düşünün.
  • Tedavi amaçlı korkularınızı biraz yenip diş hekimine gidip koltuğa oturduğunuzda hekiminize korkularınızdan bahsedebilirsiniz, böylelikle hekiminiz korkunuzu yenmeniz için sizlere yardımcı olabilir. Biz daima hastalarımızın korkularını ve şikayetlerini dinleyerek çözüm olma tedavimize başlıyoruz.
  • Diş hekiminizden alacağınız tedaviye yönelik uygulanacak aşamaları anlatmasını isteyebilirsiniz.
  • Tedavi uygulanırken herhangi bir olası durumda rahatsızlık duyabilirsiniz, bu yüzden bu durumu tedavi başlamadan diş hekimi ile anlaşarak acil durumları el işareti ile belirtebilirsiniz. Bu tavsiye sizi güvende hissetirmek için oldukça önemli diyebiliriz.
  • Eğer hekiminizden bir randevu alacaksanız eğer, mümkünse sabah saatlerinde randevu almanızı öneriyoruz. Günün yorgunluğu ve stresi üzerine tedavinizi erteleme kararı alabilirsiniz.
  • Diş hekimi korkusu veya fobisi olan ancak mecbur tedavi olması gereken bireylerin genel anestezi ve sedasyon gibi tekniklerin tedavinize alternatif olacağını unutmamalısınız.
  • Unutulmamalıdır ki; Diş hekimliği teknikleri ve teknolojileri son yıllarda bireylerin konforu açısından oldukça gelişmiştir ve sağlığınız için asla sorun / risk teşkil etmeyecek şekilde tedavi alabileceğinize kendinizi inandırmalı ve bu detayı unutmamalısınız.

Koru Diş Bursa Özel Diş Hastaneleri arasında en çok tercih edilen bir diş kliniğidir.  Alanında uzman ekip, 20 yılı aşkın tecrübe ve binlerde tedavi ile Bursa’nın en iyi diş klinikleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir