Diş Çürümesine Nasıl Önlem Alınır?

Bursa ortodonti tedavisi uzman ortodontist
Ortodontik Problemlerin Nedenleri ve Tedavi Şekli
17 Temmuz 2018
Bursa Ortodonti - Ortodontist Uzmanı
Diş ve Çene Yapısındaki Bozukluklara Son!
2 Ağustos 2018

Diş Çürümesine Nasıl Önlem Alınır?

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı - Ortodonti Uzmanı

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı - Ortodonti Uzmanı

Diş çürümesine nasıl önlem alınır? Diş ağrısı nasıl azaltılır?

Diş çürümesi ve diş ağrısı bireylerin sosyal hayatını olumsuz etkilediği gibi, beslenme şikayetlerini de beraberinde getirmektedir. Diş şikayetleri ertelenmemesi gereken çok güçlü şikayetlerdir, unutulmamalıdır ki diş restorasyonu, diş çekimi veya dolgu gibi işlemler Koru Diş Bursa diş hekimi tarafından muayene edildikten sonra net kararların verilerek tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Diş Çürümesine Önlem Nasıl Alınmalıdır?

Ağız ve diş sağlığı kontrollerini, bakımlarını yerine getirmeyen bireylerde diş çürümesi, ağız içi koku ve diğer sağlık problemlerinin görülebilmesi mümkün. Sağlıklı ve temiz dişlere sahip olmak isteyen bireyler öncelikle diş muayenelerini aksatmamalı, aynı zamanda da günlük temizlik bakımlarını en iyi şekilde gerçekleştirmelidir.

Bunun dışında artık çok geç kalınmış işler için, daha fazla ertelemeden size en yakın kliniğe veya diş doktorunuza giderek durumu bildirerek tedaviye başlamalısınız.

Koru Diş Kliniği Bursa

Koru Diş Kliniği Bursa

Diş Sağlığı Nasıl Korunmalıdır?

Öncelikle hekim önerilerine uyulmalı ve dişler arasında çürük dişe yer verilmemelidir. Diş hekimi reçete vermesi durumunda ağrı kesici veya antibiyotik kullanılmalıdır. Aksi halde diş rahatsızlığı süreci uzatılarak kişilerin ciddi sorunlar yaşamasına neden olur. Diş temizliği ve dolgu yapılan temiz ortamda bursa diş hekimi hastalarına göstermiş olduğu hizmette tedavi ederek iyileşmesini sağlıyor. Bir çok hastayı ağız içi sağlığına kavuşturuyor. Gün içinde tüketilen yiyecek ve içeceklerden dolayı asit tüketimi ile dişlerin zarar görmesi durumunda yaşanan diş kayıplarını onaran diş hekimi her türlü ağız bakımını yapıyor.

Hangi Aralıklarla Diş Hekimine Gidilmelidir?

Dişi ağrı yapan insan bu sürece girmeden düzenli diş muayenelerini en az 3 ay ara veya altı ay aralıklarla yaptırmalıdır. Özellikle diş çekim sonrası hastalar mutlaka iyileşme süreci sonrası çekilen dişi taktırarak ağız içini boş bırakmamalıdır. Gün içinde en az 30 hastayı tedavi eden hekim büyük bir titizlik içinde çalışarak itina ile işini yapıyor. Hastaların diş çekim, diş taktırma, çürük veya dolgu en önemlisi kaplama ve implant dişleri yaparak hastaların iyileşme süreçlerine yardımcı oluyor.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti, implant, çocuk diş hekimliği, diş beyazlatma ve protez kron köprü gibi birçok alanda uzman ekibi ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir