Diş ve Çene Yapısındaki Bozukluklara Son!

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı - Ortodonti Uzmanı
Diş Çürümesine Nasıl Önlem Alınır?
26 Temmuz 2018
Bursa Ortodonti Tedavisi Uzmanı
Ortodonti Tedavisi Nedir? Fiyatları Ne Kadar?
7 Ağustos 2018

Diş ve Çene Yapısındaki Bozukluklara Son!

Bursa Ortodonti - Ortodontist Uzmanı

Bursa Ortodonti - Ortodontist Uzmanı

Çapraşık ve Yamuk Diş Yapısı Nasıl Tedavi Ettirilmelidir?

Dişlerin yamukluğu veya çenedeki yapı bozuklukları önemli şikayetlerdir ve tedavi süreçleri aksatılmadan devam ettirilmelidir.İlk takıldığı günlerde diş telinin garipsenmesi normaldir ancak zamanla alıştığınızda diş telinin varlığı sizi rahatsız etmez.  Diş teli uygulamasıda aslında bir tedavi yöntemidir. Koru Diş Kliniği Bursa diş teli tedavisi ve ortodonti alanında uzman ekibi ile siz değerli hastalarına hizmet vermektedir.

Diş Teli Nasıl Takılır?

  • Dişteki çürükler temizlenir.
  • Çekilmesi gereken dişler çekilir.
  • Ağza elips bir yuvarlak takılmasıyla ağzınızın açık kalması sağlanır.
  • Dişlerin üst tarafı zımparalanıp, düzeltilir.
  • Dişlere yapıştırıcı sürülüyor ve braketleri(küçük kareler) yerleştirilir.
  • Yapıştırıcı kuruduğunda taşan kısımlar dişlerin üzerinden kazınıyor ve diğerlerine göre büyük bir braket sabitlenir.
  • Son olarak lastikler takılıp diş telleri sabitleniyor.
Bursa Diş Teli ve Ortodonti Tedavisi

Bursa Diş Teli ve Ortodonti Tedavisi

Diş telini kimler kimler taktırabilir? Diye sorarsanız eğer şöyle cevaplayabiliriz; Hem çocuklar hem de yetişkinler diş teli taktırabilir. Hiç kimse diş teli takmak için yaşlı değildir. Bu bir sağlık problemidir ve giderilmesi gerekir. Erişkinler içinde çocuklar için olduğu kadar sağlık mutluluk ve dış görüntü açısından büyük öneme sahiptir

Diş Teli Taktırırken Bilinmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken bir konu çok fazla katı ve yapışkan yiyecek yenmemeli, asitli içecekler diş ve diş teli sağlığı için içilmemelidir. Bursa Ortodontik tedavi problemine göre süre değişir tedavi 8-30 ay arasındadır. Bir kişi 18-24 ay ortalama tel takar, tellerin olması konuşmayı hiç bir şekilde etkilemez, sadece ilk takıldığında alışma sürecinde konuşurken takılmalar yapar. Diş teli herhangi bir zorluk yaratmaz rahatça yemeğinizi yiyebilirsiniz bir süre sonra aynaya bakmadıkça diş teliniz bile olduğunu unutursunuz.

Renkli diş telleri ve modelleri bulunmaktadır. Aralarından zevkinize uygun olanı beğenerek dişlerinize takabilirsiniz. Şu yaşta takılamaz diye bir durum yoktur. İstenilen her yaşta diş teli takılabilir. Teller çıktıktan sonra dişler tekrar eski bozuk haline dönmek isteyebilirler, tedavi bittikten sonra apareyler kullanılır. Bozulma engellenir. Diş teli taktırma fiyatları için bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir