Diş hekimi korkusu ve fobisi olanlara tavsiyeler
Diş Hekimi Korkusu Olanlara 7 Önemli Tavsiye
19 Eylül 2018
Diş etini ve minesini güçlendiren besinler
8 İlginç Bilgi ile Ağız ve Diş Sağlığınızı Koruyun!
1 Ekim 2018
Ortodontist Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör

Ortodontist Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör

Ortodonti tedavisi, çapraşık diş yapısını estetik ve sağlıklı diş şekline getirir!

Doğuştan veya sonradan yaşanan problemler doğrultusunda bireylerin dişlerinde çapraşıklık meydana gelebilmesi ve görülebilmesi olası bir ihtimaldir. Ancak bu durum bireylerin sosyal hayatını etkilediği kadar, yemek yemeden konuşmaya kadar birçok şikayeti de beraberinde getirebilecek bir unsurdur. Hiçbirimiz sağlığımızın bizi rahatsız ederek yaşamasını kabüllenmek istemeyiz tabii ki de, bu yüzden tıp da ortodonti adı verilen tedavi yöntemi dişlerdeki çapraşıkların giderilmesi ve çene yapısındaki bozuklukları düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Günümüzde diş estetikliği alanı bile bireyler tarafından oldukça büyük bir popülerliğe sahipken, çapraşık diş yapısına sahip bireyler de gülerken veya konuşurken hizalı ve rahatsız etmeyen dişlere sahip olmak isteyebilmektedirler. Bu yüzden hem ortodonti alanında hem de estetik diş hekimliği alanında uzman doktorlarımız, son teknoloji aletlerimiz ve hijyenik kliniğimizde ağız ve diş sağlığına dair birçok alanda tedavi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör hocamız siz değerli hastalarına ortodonti tedavisi hakkında hizmet vermektedir.

Ortodonti Tedavisi İçin Diş Çekilmesi Gerekir Mi?

Bu soruya evet veya hayır olarak iki cevap verilebilir. Gerekli görüldüğü takdirde ortodonti tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için diş çekilmesi gerekebilir. Sebebi ise kişinin çene yapısı tüm dişler için yeterli genişliğe sahip olmayabilir, bu yüzden dişlerin düzelebilmesi için çenede yeterli alan sağlamak amacıyla diş çekilebilmektedir. Tabii ki kliniğimize muayene için geldiğinizde tedavi başlamadan önce bunun kararı Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör tarafından sizlere aktarılacaktır.

Diş Tellerinin Ağızda Yarattığı Etki ve His

Diş telleri takıldığında ilk bir hafta içerisinde tabii ki de ağız içerisinde bir fazlalık olduğunu hissedip, düşünebilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur, iyimser olarak 1 hafta kadar hassasiyet problemi çekilebilir ancak daha sonrasında kişinin dişleri üzerinde bir tel olduğunu bile unutacağını söylesek yanlış olmaz. 🙂 Şunu da unutmamalısınız ki ortodonti tedavisinden kaynaklanan şikayetler çok kısa sürede düzelir veya kolayca gidirilebilir.

Bursa’da Ortodonti Yapan Diş Klinikleri

Bursa ortodonti uzmanı denildiğinde akla ilk olarak kliniğimizde hasta kabülüne devam eden Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör’ün gelmesi bizi gururlandıran en büyük detaylar arasında. Koru Diş Kliniği olarak ortodonti tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ortodonti veya Diş Teli Tedavisi Çürüklere Sebep Olur Mu?

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere doğru bir şekilde dişlerinizin temizliğine dikkat ederseniz eğer herhangi bir problem olmayacaktır. Ancak normalde de diş teli olmasa bile aksatılan ağız ve diş bakımı nasıl çürükleri meydana getiriyorsa, diş teli uygulamasından sonra da temizliğe dikkat etmemek diş çürüğüne sebep olabilmektedir.

Bursa Ortodonti

Bursa Ortodonti

Diş Teli Konuşmayı Etkiler Mi?

Ortodonti tedavisi uygulandığında yani diş telleri yerleştirildiğinde hiçbir şekilde konuşmanızı etkilemez. Sadece yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk hafta biraz diş tellerinizin hissiyatını garipseyebilirsiniz bu yüzden ilk 5-6 gün içerisinde konuşmanızı garipseyebilmeniz mümkün.

Diş Teli Çıkartıldıktan Sonra  Dişlerde İz Kalır Mı?

Diş telleri hastanın ağzından çıkartıldıktan sonra diş tellerinin yapışkanları dişlerde duracaktır ancak diş tellerinizi çıkarttıktan hemen sonra diş üzerindeki yapışkanlar özel maddeler ile dişlerinizden temizlenir. Bu işlem sonrasında dişinizin üzerinde hiçbir iz kalmaz ve bu durum can acıtan, zorlu bir işlem değildir.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında tecrübeli ve başarılı olan Doç. Dr. Ahmet Yalçın Güngör tarafından diğer sorularınızın cevaplanması ve randevu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu doldurun, biz sizi arayalım.

” Bursa Koru Diş Kliniği – Dişinizi Şansa Bırakmayın “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir