Ortodonti Tedavisi Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Bursa Ortodonti - Ortodontist Uzmanı
Diş ve Çene Yapısındaki Bozukluklara Son!
2 Ağustos 2018
Bursa diş cerrahi ve diş çekimi
Bursa Diş Cerrahi ve Çocuk Diş Hekimliği
14 Ağustos 2018

Ortodonti Tedavisi Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Bursa Ortodonti Tedavisi Uzmanı

Bursa Ortodonti Tedavisi Uzmanı

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında uzman ekibiyle hasta kabülüne devam ediyor!

Ortodonti Tedavisi İçin Şartlar Nelerdir?

Ortodonti tedavisinde taşımanız gereken şartlardan ilk diş etinizin sağlıklı olmasıdır. Sağlıksız bir diş etinde diş sallanır ve zamanla düşer. Bu süreç içerisinde ortodonti tedavisi uygulanmaz. Diş kökleri sağlam ve tel sıkmalarına dayanacak kuvvette olmalıdır. Ağız içerisinde çürük, tartar ve ağız yapısını bozacak fazla diş olmamalıdır. Bütün bunların analizi ve kontrolleri ortodonti uzmanımız tarafından gerçekleştirilir. Diş eti rahatsızlığı fırçalamalarda kanama, diş eti renginin dalgalı sararmış ya da beyaza yakın renk ile kendini belli eder. Diş eti rahatsızlığında ilk iş size düşer. Sık ve doğru fırçalama yöntemi ile bu süreci atlatabilirsiniz. Gerisi güvenle geldiğiniz Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti uzmanına aittir. Ağız içerisinde ki çürükler tedavi edilir – çekilir ya da dolgu yapılarak kurtarılır. Tartarlar temizlenir. Tam olarak hazır olunduğuna tel takımı – ortodonti işlemi gerçekleştirilir.

Bursa Ortodonti Uzmanı

Bursa Ortodonti Uzmanı

Ortodonti Tedavisindeki Amaç Nedir?

Ortodonti tedavisi sadece kendi dişleriniz üzerinde düzeltme yapılarak gerçekleştirilir. Ekstra bir diş eklenmeden dişlerinizin kazanılması hedeflenirken, sağlıklı bir gülüş için ortodonti tedavisi uygulanır. Çarpık olan dişlerin düzeltilmesi sonucu tedavi sonlanır. Diş üzerine konumlandırılan braketler ve arasından geçirilen bakır tel vasıtası ile düzeltme yapılır. İlk bir haftalık süreç içerisinde ağız içinde minik acılar oluşabilir. Bunu sebebi braketlerin bakır olmasından kaynaklıdır.

Dudak içine temas etmesinden dolayı sürtünme kaynaklı hafif zedelenmeler meydana gelebilir. Arka kısımlarda yanaklara temastan dolayı minik apseler oluşur. Bunu önleyebilmek için Bursa ortodonti tarafından bal mumu verilir. Sürtünme yapan yerlerde braket üzerine yapıştıracağınız bal mumu ile oluşan minik zedelenmeleri önleyebilmek mümkün. Düzelmeyi sağlayan tel ile dişleriniz sıkıldığı için esneme payı da biraz kısıtlanmış olur. Yemek yerken özellikle ilk hafta bu durumu net hissedersiniz. Ancak sonrasında alışacağınız için herhangi bir sorun olmayacaktır.

Diş Teline Alışmak Ne Kadar Zaman Alır?

Diş teli taktırdıktan sonra ilk başlarda biraz garipsenecek durumlar sergilenebilir ancak alıştıktan sonra diş teli yokmuş gibi rahat bir tedavi süreci geçirebilmeniz mümkün. Koru Diş Kliniği Bursa diş teli alanında uzman ekibi ile siz değerli hastalarına en iyi tedavi süreçlerini mümkün kılmak için hizmetinizde!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir