Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş

İmplant Nedir? Bursa’da İmplant Yapan Klinikler?
3 Aralık 2018
Bursa kanal tedavisi Endodonti
Bursa Kanal Tedavisi (Endodonti)
7 Ocak 2019

Bursa Diş Doktoru ve Diş Hekimi Ekibiyle İmplant Hizmeti – Koru Diş

Bursa İmplant

Bursa İmplant

Bursa Koru Diş Kliniği: Ortodonti, İmplant, Diş Cerrahi, Kanal Tedavisi, Dijital Panoramik, Çocuk Diş Hekimliği, Estetik Diş Hekimliği, Periodontoloji, Diş Beyazlatma, Estetik Kompozit Dolgu ve Protez Kron Köprü branşlarında hasta kabülüne başlamıştır.

Ağız ve diş sağlığının en önemli temeli iki yaşından itibaren çocuklarımıza uygun diş macunu ve firçası seçerek, alışkanlık kazandırmayla başlar.

Diş Beyazlatma İşlemi

Beyaz dişler insan görüntüsünün ve aynı zamanda diş sağlığının belirtisi olarak oldukça dikkat çekiyor. Herhangi bir ağrı olmadan ivedilikle gerçekleştirdiğimiz diş beyazlatma işlemi ile diş görüntüsünün eşsiz bir beyazlığa kavuşmasını sağlıyoruz ve öte yandan diş sağlığı açısından son derece farklılık yaratır. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile dişleriniz daha beyaz ve daha sağlıklı olacak.

Diş Sağlığı Kontrolleri

Diş tedavisi sürecinde sorunun erken fark edilmesi son derece önem arz ediyor. Bursa diş hekimi hizmetimiz ile diş sağlığını dijital cihazlar kontrol ederek yaşanan sorunlar için en doğru ve hızlı çözümü yaratarak diş sağlığını en iyi hale getiriyoruz.

Ağrısız Tedavi Uyguluyoruz

Bursa diş hekimliği hizmetimizde tedavi sürecinde ağrısız yöntemler uygulamaya son derece özen gösteriyoruz. Diş üzerinde bulunan sorunları ustalık ile tespit ettikten sonra tedavi sürecinde de hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamayı amaçlayan Bursa diş hekimliğimiz diş üzerinde kanal tedavisi eksik kalan dişler için özel implant ve köprü diş uygulamaları, diş üzerinde zamanla oluşan ve diş sağlığını yıpratan diş taşlarına karşı oldukça ağrısız bir diş taşı temizleme hizmeti ve diş sağlığına dair tüm uygulamaları hijyenik ve uzmanlık ile çalışan Koru Bursa diş doktoru ekibimiz, tüm tedavileri kendi kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz.

İmpilant

Ağız ve diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi implanttır. İmplant uygulaması, eksik olan dişlerin tamamlanması ve çene yapısının düzeltilmesi operasyonlarında kullanılan bir yöntemdir. Cerrahi operasyonlarla, titanyumdan yapılmış parçaların, çene kemiği içerisine yerleştirilmesi, titanyum malzemelerinin kemik ile kaynaşmasın sağlanır. Yapılacak olan tedavi yöntemine göre, çene kemiği içerisine vida veya kök şeklinde yerleştirilmektedir. İmplant tedavilerinde genellikle lokal anestezi uygulanarak, gerekli operasyonlar yapılmaktadır. Çene kemiğine takılan bir implantın kaynama süresi yaklaşık 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. Parçalar kemiğe kaynadıktan sonra, asıl implant işlemine başlanır.

İmplant Nasıl Yapılır?

Cerrahi operasyonla yapılan implant tedavileri, çene kemiği üzerinde diş yapılarına uygun olarak, eksik olan diş yerlerine yapılmaktadır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve çene yapısına uygun olarak, yuvalar açılarak implant yerleştirilmektedir. Her türlü ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezimiz, kişi sağlığı açısından hijyenik kurallara göre müdahalelerde bulunmaktadır. İmplant uygulamaları için işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezinin etkinlik süresi yaklaşık 2 saattir. 2 saat sonra uyuşukluk tamamen geçer. Merkezimizde her bir diş için 15 dakikalık çalışmalar yapılarak tedaviler tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavi Süreci

İmplant uygulaması, vücut gelişimini tamamlamış olan yani erkeklerde 18 kızlarda 16 yaşından sonra, her hangi bir sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Öncelikle kişinin çene yapısı rotgeni çekilir ve kemik yapısı durumuna göre tedaviye karar verilir. Kronik hastalıkları bulunan ve bu hastalıklardan, şeker, tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların kontrol altında alınmasından sonra implant uygulamasına geçilir. Bazı kişilerin çene kemik yapılarında kemik yoğunluğu az olduğu görüldüğünde, merkezimizde, çene cerrahlarımız tarafından, ogmentasyon, kemik grefti, kemik tozu ve box tekniklerinden birisi kullanılarak kemik oluşturulmaya çalışılır. İstenilen şekilde kemik yapısı oluşturulduktan sonra tedavi işlemine başlanmaktadır.

İmplant Bakımı

İmplant uygulamasından sonra kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız kişi normal dişlerine nasıl bakıyorsa, implant uygulamasından sonrada aynı bakım devam ettirmelidir. İmplantın uzun ömürlü olması için, günlük olarak dişlerin fırçalanması ve her 6 ayda bir merkezimizde doktor kontrolünden geçirtmesi implantları için önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir